Tudjátok, hogy imádjuk a szemléletformáló könyveket, ezért alkalmanként ajánlunk is nektek egy-egy olvasmányt. Néhány éve cikket írtunk 10 mesekönyv, hogy 21. századi csajt és pasit nevelj! címmel, nemrégiben pedig Zubor Rozival, a Micsoda történetek! kötetek írójával beszélgettünk az Inspiráló anyák interjú kapcsán, ahol ajánlottuk a sorozat első két epizódját. Rozi akkor említette, hamarosan jön a következő rész a lányok és anyák egyik kedvenc, hazai sorozatából Micsoda szinglik voltak címmel. Nos, pár hete meg is érkezett az említett könyv!
A könyvnek október elején bemutatót szerveztek az írók, Budai Lotti és Zubor Rozi, valamint a kiadó, ahol már kezdés előtt teljesen megtöltötték a mindenféle korú, érdeklődő nők a termet. Nem csoda, hiszen a szajházás – hogy csúnyábbat ne írjak – mellett a vénlány, aggszűz és szingli jelzőket is előszeretettel használja negatív értelemben a társadalom a nőkre. A helyszínen meg lehetett vásárolni az új kötetet, amit meg is tettem, de a táskámban ott lapult a két első rész is, hiszen a lányom a lelkemre kötötte, dedikáltassam mindet!
„Ebben a gazdagon illusztrált kötetben olyan nőket mutatunk be, akik tudatosan döntöttek úgy, hogy nem mennek férjhez, vagy „szingli” mivoltuk más szempontból játszik szerepet életükben. Sokuk esetében ez az önmegvalósítás feltétele volt, hisz a történelem során a házasság intézménye a nő számára gyakran a teljes önfeladást jelentette, egyes jogrendszerekben mint „személy” meg is szűnt létezni. Vannak köztük, akiket saját tapasztalataik ábrándítottak ki a házasság intézményéből, vagy egész egyszerűen nem voltak „feleség típusok”. A többségi társadalom ez utóbbiak döntését tudta talán a legkevésbé értelmezni” – írja a kiadó weboldala az ismertetőben.
A Micsoda szinglik voltak! számos történeten keresztül szeretné lerombolni azokat a társadalmi előítéleteket, ami az egyedülálló nőket sújtja.